Toti spun ca turismul reprezinta o posibila mina de aur pentru redresarea economica a Rominiei. In acelasi timp infrastructura rutiera este jalnica, iar locatiile pentru cazare si agrement sunt mai mult pe hirtie. In ceea ce priveste parcarile si alte facilitati potentialul turist se confrunta cu niste probleme destul de grave.Cred ca premierul Boc si ministrul turismului Elena Udrea si in somn au gindurile focalizate spre turism, dar realitatea este alta. Vrem ca turistul sa se simta bine, sa spuna si la altii cit de bine s-a simtit la noi si, de ce nu, sa revina. El ne lasa niste bani pentru confortul oferit si placerea pe care a avut-o vizitind obiectivele noastre. In schimb, noi ce facem ? Va spun eu. Avem niste smecheri care jecmanesc turistii si efectiv le baga cu mult tupeu mina in buzunar.Un astfel de episod, din filmul „Cum sa mai jecmanim pe turisti”
























Lasă un răspuns