Dupa ce a candidat in 2010 la Primaria Rimnicului si a pierdut, Bogdan Pistol s-a retras aparent, pentru ceva timp, din politica. Poate ca a fost deceptionat de rezultatul alegerilor, de proasta colaborare cu colegii de partid, lipsa sustinerii acestora si multe altele. Oricum ar fi fost, totul se rezuma la ceea ce unii nu prea pot sa inteleaga – optiune personala.Pentru cei care nu stiu si ii intereseaza in mod deosebit ce fel de iarba sau frunze a mai mincat capra vecinului si tocmai s-a mai terminat un alt episod din telenovela preferata, daca o sa dea maneaua mai incet o sa le si spun in citeva cuvinte cam cum stau lucrurile.Bogdan Pistol, dupa semi-esecul politic, s-a retras si din anumite motive” de criza. A avut niste mici probleme de ordin economic, dar acum acestea sunt de domeniul trecutului. Daca in ultimul timp a fost vazut mai des, fie si pe strada, acest lucru a dat apa la moara celor care ii doreau moartea politica, definitiva si irevocabila.Nu sunt avocatul liberalului Bogdan Pistol, si chiar am avut alta optiune politica la votul din 2010 la primarie, dar nu mi se pare corect, si civilizat in acelasi timp, sa fie atacat un om pentru simplul fapt motiv ca n-a dat unora bani in campania electorala de anul trecut, sau n-a
























Lasă un răspuns