Miercuri, 23 iulie, la ora 10.00, în Piața Victoriei, în prezența premierului Victor Ponta și a viceprim-ministrului Liviu Dragnea, se va preda primul lot de 100 de microbuze școlare achiziționate de Ministerul Dezvoltării. La predare, Argeșul va fi reprezentat de președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, o delegație a Inspectoratului Școlar Județean Argeș și primarii comunelor Mozăceni, Leordeni și Stoenești.
Argeșului îi vor fi livrate, în această primă etapă, 18 microbuze 16+1 locuri, ce vor asigura transportul școlar pentru elevi din comunele Albota, Bascov, Băiculești, Bârla, Budeasa, Ciofrângeni, Coșești, Dârmănești, Dragoslavele, Izvoru, Leordeni, Mălureni, Merișani, Mihăești, Mozăceni, Priboieni, Rătești și Stoenești. Cea de-a doua etapă se va desfășura în perioada octombrie – decembrie a acestui an, atunci urmând să mai fie repartizate județului Argeș încă 22 de microbuze școlare.
























Lasă un răspuns