Vineri, 6 februarie, o delegație condusă de ministrul Energiei, IMM-urilor și Mediului de Afaceri, deputatul argeșean Andrei Gerea, va efectua o vizită în județul Argeș.
Iată care va fi programul acesteia:
-la ora 9.00, o vizită pe Platforma nucleară din Mioveni, la Institutul de Cercetări Nucleare și Fabrica de Combustibil Nuclear Mioveni. Ministrul va fi însoțit de Anca Ionescu, secretar de stat în cadrul Departamentului pentru Întreprinderi Mici și Mijlocii și Mediul de Afaceri.
-la ora 13.00, delegația are programată o întâlnire cu mediul de afaceri argeșean.
-la ora 14.30, ministrul Gerea va susține o conferință de presă la sediul Camerei de Comerț și Industrie Argeș.

























Lasă un răspuns