Vineri, 19 decembrie, de la ora 11.00, în zona Stadionului „Nicolae Dobrin”, se deschide Orăşelului Copiilor, moment mult așteptat de cei mai mici locuitori ai Piteștiului. Bineînțeles că va fi acolo și Moș Crăciun, cu sacul plin de bunătăți și dornic să vadă cu ce cântecele și poezii îl primesc copiii, de data asta.
Centrul Cultural Piteşti are pus în scenă pentru această ocazie spectacolul „Colindăm, colindăm iarna”, care va fi susţinut de Ansamblul de Copii „Zavaidoc”, Tiberiu Hărăguş şi Grupul Folk „P620”, Robert Chelmuş şi Trupa de Teatru „Robertto”.
Orășelul Copiilor va fi deschis până pe data de 5 ianuarie 2015.
























Lasă un răspuns