Ieri, poliţiştii secției Valea Mare Pravăț, care acționau împreună cu un echipaj de jandarmi din cadrul Detașamentului 1 mobil, într-un punct de control din nordul județului, au depistat, într-un autoturism, un tânăr de 22 de ani care figura în izolare la domiciliu.
Pe surse, am aflat că tânărul, care este din comuna Lerești, mai avea o singură zi de izolare și avea și declarație pe proprie răspundere completată, asupra lui. E foarte probabil să fi ieșit din casă crezând că i s-a terminat perioada de 14 zile.
În mașină cu tânărul argeșean se mai aflau încă doi ocupanți, doi tineri de 19 şi 20 de ani, care aveau asupra lor declarațiile pe proprie răspundere.
Ca urmare a încălcării măsurii de izolare la domiciliu, tânărul de 22 de ani a fost plasat în carantină instituţionalizată și a primit o amendă de 2.000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de izolare.
De asemenea, celalți doi tineri, au fost plasați, la rândul lor, în izolare la domiciliu, iar DSP Argeș a fost înștiințată cu privire la situația lor.

























Lasă un răspuns