Azi, în jurul prânzului, la serviciul telefonic de urgență 112 s-a primit un apel care spunea că, pe strada Depozitelor din Pitești, în curtea unei societăți comerciale, un șofer de TIR stă de prea mult timp la volan și într-o poziție nefirească.
La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje – SMURD , poliție, jandarmi. TIR-ul avea numere de Bulgaria și, într-adevăr, șoferul în vârstă de aproximativ 50 de ani– bulgar și el – era cianotic și zăcea inconștient în cabină.
Timp de mai bine de 20 de minute s-a încercat resuscitarea lui, dar fără succes, omul era mort.
Urmează ca necropsia să spună exact care a fost motivul decesului.
























Lasă un răspuns