Astăzi, primarul comunei Bogați, Ion Gîrleanu, l-a sărbătorit pe Gheorghe Popescu, ultimul veteran de război în viață din localitate, care a împlinit vârsta de 102 ani.
”Astăzi am avut bucuria de a-l sărbători pe dl. Popescu Gheorghe, ultimul nostru veteran de război în viață, cu ocazia împlinirii venerabilei vârste de 102 ani.
Ca de fiecare dată am fost emoționat să îl întâlnesc pe dl Popescu tânăr la suflet, vioi și dornic să împărtășească amintirile de pe front.
Cu deosebit respect pentru întreaga viață, dar mai ales pentru curajul și eroismul de pe câmpul de luptă, îi urez Domnului Gheorghe Popescu viață lungă, multă sănătate și bucurii alături de cei dragi!
LA MULȚI ANI!”, a transmis edilul.

























Lasă un răspuns