Primarul Piteștiului, Tudor Pendiuc, aflat în arest preventiv după ce a încălcat condițiile arestului la domiciliu, este internat în spital încă din Ajunul Crăciunului.
S-a simțit rău, a fost transportat la Spitalul Universitar București, iar acolo s-a luat decizia montării unui stent coronarian, după mai multe investigații.
Miercuri, 7 ianuarie, Tribunalul Bucureşti a judecat cererea procurorilor DNA de prelungire a arestului preventiv, iar Tudor Pendiuc, internat încă, a fost reprezentat de avocata sa.
Tribunalul București a decis admiterea cererii DNA, mandatul de arest preventiv prelungindu-i-se cu încă 30 de zile.

























Lasă un răspuns