Toată săptămâna trecută (19-23 ianuarie), polițiștii argeșeni au desfășurat o acțiune de prevenire și combatere a absenteismului școlar, în tot județul.
În acest context, polițiștii au efecuat controale la agenții economici care își desfășoară activitatea în zona unităților de învățământ.
În urma acțiunii, polițiștii au identificat 60 elevi care absentau nejustificat de la orele de curs, au verificat 27 societăți comerciale și au aplicat 5 sancțiuni contravenționale, în valoare de 500 lei, pentru nerespectarea prevederilor legale privind comercializarea băuturilor alcoolice.
Aviz amatorilor: astfel de ”razii” ale polițiștilor argeșeni au loc deseori și nu neapărat anunțate!

























Lasă un răspuns