Clubul Sportiv Dacia Mioveni 2012 s-a abonat la medaliile de aur şi argint ale Turneelor de Tenis 10. Aşa cum ne-au obişnuit în ultimul timp, sportivii Matei Seciu, Andreea Nole,Victor Dumitru şi Alexandru Istrate şi-au continuat evoluţiile sportive încununate de succes şi cu ocazia Turneului de Tenis organizat la Braşov, „Cupa Tenski Sport“, unde au participat peste 50 de sportivi din toată ţara.
Tinerii tenismeni au fost însoțiți de antrenorul Robert Bina, juniorii reuşind să urce pe podium.
Iată rezultatele:
Matei Seciu – medalie de aur – categoria portocaliu;
Andreea Nole – medalie de argint – categoria portocaliu;
Victor Dumitru – medalie de argint – categoria portocaliu;
Alexandru Istrate – medalie de argint – categoria verde.

























Lasă un răspuns