În oraşul Mioveni a început campania şcolară de vaccinare a elevilor. Astfel, în perioada 12-16 ianuarie, elevilor de clasa a VIII-a şi a IX-a le va fi administrată câte o doză din vaccinul împotriva difteriei şi tetanosului.
Părinţii sunt rugaţi să sprijine această acţiune prin asigurarea prezenţei copiilor la şcoală.
Vaccinarea face parte din Programul Naţional de Imunizări şi este obligatorie pentru toţi elevii care nu au contraindicaţie medicală.

























Lasă un răspuns