Filarmonica Piteşti organizează, joi, 20 noiembrie, de la ora 19.00, la Casa de Cultură a Sindicatelor, într-un concept nou, cu dans, muzică şi lumini, concertul This is my song, susţinut de orchestra de cameră a instituţiei, dirijată de Mădălin Sandu. Solişti – la nai, Gina Sandu şi la vioară, Mădălin Sandu. În program, pagini muzicale celebre compuse de Ceaikovski, Piazzolla, Mancini, Veneziano, Charlie Chaplin, M. Jackson, R. Clayderman, Vanghelis ş.a. Aranjamentele muzicale sunt semnate de Mădălin Sandu, concertmaestru al Filarmonicii Piteşti.
Trupa de dans de societate Scená va acompania momentele de pop clasic precum: Baladă pentru Adeline, Thriller, Conquest of Paradise, My way, This is my song, Lonely Shepperd, The time of my life etc.
Absolvent al Universităţii Naţionale de Muzică, Mădălin Sandu nu este numai un violonist de talent, ci şi aranjor, orchestrator şi dirijor, debutul dirijoral având loc anul acesta, în aprilie. Este solist concertist, concertmaestru al Filarmonicii Piteşti, cu numeroase recitaluri şi concerte susţinute pe toate scenele muzicale ale ţării. A concertat şi în Italia, Germania, Elveţia, Franţa, Austria, Ungaria şi Republica Moldova.
Profesoară la Liceul de Muzică „Dinu Lipatti” Piteşti, naista Gina Sandu are în palmares
numeroase premii și a susţinut concerte în Olanda, Spania, Anglia, Turcia, Franţa, Germania, Israel, SUA, Italia, Elveţia, Belgia. A concertat și la Filarmonica Piteşti ca solistă, alături de orchestra simfonică.

























Lasă un răspuns