Florin Tecău, preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, a renunţat astăzi la şefia PSD Argeş.
În urmă cu puțin timp, a declarat pentru site-ul www.epitesti.ro: „Am considerat că aşa este corect, că aşa este demn. Mă voi ocupa numai de activitatea Consiliului Judeţean”. Această hotărâre a fost luată de Tecău, în mod evident, în urma scandalului sexual iscat în ultimele două zile, al cărui protagonist este.
Acum, la sediul PSD din Piteşti se desfăşoară o ședință a Biroului Politic Judeţean în care se discută despre eventualele propuneri de nou lider al filialei.

























Lasă un răspuns