Elicopterul SMURD va veni, la Pitești, pentru a doua oară, în după-amiaza aceasta.
În urmă cu aproximativ o oră a luat o fetiță născută aseară, în jurul orei 23, pe care au transportat-o la un spital din Capitală. S-a născut prematur și avea grave probleme respiratorii.
Acum, elicopterul este așteptat și pentru un al doilea bebeluș, tot fetiță. Această micuță s-a născut la Câmpulung, cu o malformație cardiacă. A fost adusă la maternitatea SJU Pitești pe 23 octombrie a.c., iar medicii piteșteni au reușit să obțină transferul nou-născutului la Spitalul Târgu Mureș, unde se va interveni chirurgical.

























Lasă un răspuns