Luni, 19 ianuarie, poliţiştii au depistat, în comuna Moşoaia, un bărbat de 39 ani, din Pitești, în timp ce transporta cu o autoutilitară aproximativ 2.000 de litri de produs energetic petrolier, fără documente de provenienţă sau însoţire transport. Acestuia i s-a întocmit dosar de cercetare penală, iar cantitatea de produs petrolier a fost ridicată în vederea continuării cercetărilor.
La verificări s-a descoperit că mașina cu care se transporta produsul avea inspecţia tehnică periodică expirată. Conducătorul auto a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 877.5 lei şi i-a fost reţinut certificatul de înmatriculare.

























Lasă un răspuns