Multipla campioană europeană, mondială şi olimpică, în prezent preşedintele Federaţiei Române de Nataţie şi Pentatlon Modern, Camelia Potec, a fost prezentă la Mioveni joi, 11 decembrie, răspunzând la invitaţia conducerii CS Dacia Mioveni de a asista la o demonstrație de înot.
La eveniment au fost prezenți, pe lângă primarul Ion Georgescu şi preşedintele clubului, Nicolae Tudose, antrenorul Viorel Ciobanu, sportivi şi părinţii acestora.
Camelia Potec a primit o machetă Dacia Duster prelucrată manual, dar şi un trofeu cu însemnele clubului.
Cu toţii au fost încântaţi de exerciţiile demonstrative făcute de înotătorii clubului.

























Lasă un răspuns