Ieri, un bărbat de 60 ani și-a pierdut viața într-un accident nefericit petrecut în timp ce tăia un copac.
În jurul orei 15:00, bărbatul se afla în pădurea pe care o avea în proprietate, în comuna Boțești, și urma să taie un copac care fusese anterior marcat de silvicultori. Din păcate, operațiunea a fost îngreunată de faptul că terenul are o înclinație pronunțată, ceea ce a făcut ca situația să scape de sub control în momentul doborârii copacului.
O creangă s-a desprins brusc și l-a lovit pe bărbat în zona capului, provocându-i leziuni fatale.
Cazul a fost preluat de polițiștii de investigații criminale din Topoloveni, sub supravegherea Parchetului local. Așa cum este procedura standard în astfel de situații nefericite, autoritățile au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă, urmând ca autopsia medico-legală să stabilească cu exactitate cauza decesului și să lămurească toate circumstanțele în care s-a produs accidentul.

























Lasă un răspuns