O femeie de 36 ani din Ștefănești a trecut prin momente tensionate chiar la locul de muncă, după ce soțul ei ar fi agresat-o fizic.
Incidentul s-a petrecut în seara zilei de 17 mai, iar un apel la 112 a alertat polițiștii din cadrul Poliția Orașului Ștefănești. Ajunși la fața locului, oamenii legii au găsit femeia, care le-a povestit că a fost lovită de soțul său, un bărbat de 41 ani, din aceeași localitate.
Pe numele acestuia a fost emis un ordin de protecție provizoriu, iar a doua zi, după administrarea probatoriului, polițiștii au decis reținerea lui pentru 24 de ore.
Bărbatul urmează să fie prezentat procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunerea de luare a unor măsuri preventive.

























Lasă un răspuns