Azi, în jurul orei 16.30, a avut loc un accident de circulație, în comuna argeșeană Dobrești, satul Furești.
Un tânăr de 21 ani, din localitate, n-ar fi adaptat viteza mașinii pe care o conducea într-o curbă, a pierdut controlul direcției, a ieșit de pe carosabil și s-a răsturnat într-o curte.
O roată i s-a desprins și a lovit casa, în zona ferestrei.
Tânărul șofer a fost găsit în afara autoturismului de către forțele de intervenție. Era conștient, dar prezenta mai multe traumatisme, posibil și la coloană.
A fost transportat la spital de către un echipaj SMURD.

























Lasă un răspuns