Klaus Iohannis a aruncat acuzații fără precedent în ultimii 30 de ani, spunând că PSD a făcut înțelegeri cu o putere străină pentru a ciopârți România.
Este evident un plan securistic, dar întrebarea care se pune este dacă se va merge mai departe, cu declararea stării de asediu, cu anchetarea și reținerea celor care se declară susținători ai ”trădătorilor de neam și țară”.
Suntem în stare de urgență și deja ordonanțele militare permit abuzuri, situație în care președintele poate da ordin să se ia și alte măsuri, fără precedent.
Pe scurt, însuși președintele vorbește despre trădarea națională din partea PSD. Ții cu trădătorii ? E treaba ta.
Diabolică mișcare a lui Klaus Iohannis și a celor care îl manevrează.
G.S.

























Lasă un răspuns