Saptaminalul „Ziarul de Vilcea” lanseaza o chestiune care nu e dusa pina la capat si miroase a mare cacialma. Iata ce citim in ultimul numar:” Alaturi de mai multi tineri jurnalisti, colegi de breasla, investigam compensari dubioase ale unei firme editoare de presa cu o societate importanta de pe Platforma. Detinem chiar copii de pe aceste contracte. Deocamdata, din respect pentru directorul general al respectivei unitati economice, nu facem publice rezultatele investigatiilor. Oricum, am aflat de unde proveneau zecile de mii de euroi, cu care au fost cumparate limuzine de lux de catre editorul calator prin tari exotice. Un „deontolog
























Lasă un răspuns