Doar putine cuvinte va voi adresa, domnule presedinte Constantin Nicolescu, in incercarea de a va convinge sa nu va incurcati cu Ion Minzina si sa nu ii cedati un post de deputat. Iata argumentele mele.1. Pe lista PSD sint oameni cu mult mai valorosi decit acest Minzina si unul dintre ei ar trebui sacrificat. De ce sa o faceti ? 2. Este adevarat ca Minzina v-a sprijinit in campania de la locale, dar nu cumva ar fi o rasplata prea mare sa il tineti in Parlament, cita vreme colegii din PSD v-au ajutat cu mult mai mult ? 3. Nu exista pesedist important din Arges care sa nu fi fost injurat, in momentele sale etilice, de catre Ion Minzina, acompaniat de Emil Nicolae, iar oamenii stiu asta si nu va vor trece cu vederea ca il sustineti pe un asemenea individ. 4. Niciodata Minzina nu se va acomoda cu spiritul dumneavoastra si al organizatiei pe care o conduceti, va provoca tensiuni intre PSD si PC, va genera birfe, va va compromite. 5. Omul despre care vorbim va lua doar citeva sute de voturi, proportional cu ceea ce a facut la alegerile pentru C.J., asadar veti risca sa pierdeti colegiul pur si simplu. 6. A-l sprijini pe Minzina ar fi mai grav decit daca ati aduce un candidat PSD de la Bucuresti si organizatia nu va uita acest lucru. 7. A plecat Teodorescu din PC si din politica si astfel v-ati atins scopul. Ajunge, nu mergeti cu fair-play-ul fata de Voiculescu si Minzina pina in pinzele albe, mai ales ca mai exista si…Vadim !Stiu ca sinteti cel mai echilibrat politician argesean, domnule presedinte. Stiu ca organizatia va respecta. Mai stiu insa ca unii murmura. Las la latitudinea dumneavoastra sa analizati cele sapte argumente pe care vi le-am propus.
























Lasă un răspuns