Ion Cristoiu pune degentul pe rană:
„Sinucigașă și Elena Udrea asta!
S-o denunți la DNA pe șefa DNA!
Denunțul a ajuns la Codruța Kovesi.
Urmarea?
1.Denunțul a fost respins de DNA (cum să declanșezi o anchetă în care una dintre suspecte e chiar șefa DNA?).
2.Elena Udrea s-a mai pricopsit cu trei dosare făcute de DNA, condusă de Codruța Kovesi, și o cerere de arestare preventivă.
Știți ce mă uluiește în acest Scandal?
Tupeul Codruței Kovesi!
Ca șefă a DNA, Codruța Kovesi e obligată să țină cont de imaginea DNA de imparțialitate în lupta împotriva corupției. Orice instituție de forță, chiar și Securitatea, se gîndește să facă în așa fel încît să nu pută cînd vine vorba de un abuz.
Ei și ce dacă pute a răfuială personală năpustirea DNA asupra Elenei Udrea?
Stăpînă temporară a cătușelor (pînă cînd un alt stăpîn i le va pune și ei!), Codruței Kovesi i se rupe de opinia publică.”

























Lasă un răspuns