Traian Băsescu este de o ipocrizie fără seamăn. Citiţi frazele următoare:
“Aşa cum ştiţi, din 21.12.2014 nu am mai avut nici un fel de declaraţii publice şi pentru moment nu mi-am schimbat decizia. Îmi este tare bine în mijlocul familiei”.
Nu înseamnă asta înseamnă meschinărie şi laşitate ?
Noi nu ne simţim bine în mijlocul familiilor noastre fiindcă l-am susţinut pe Traian Băsescu şi am susţinut şi ceea ce a susţinut el, adică pe Elena Udrea.
Noroc că nu am votat cu Udrea, fiindcă acum poate am fi fost la Vila Lac 3 să-i cerem socoteală marelui ei agent electoral.
Are dreptate Elena Udrea că Băsescu s-a ascuns sub masă.
E vremea să îl scoată cineva de acolo.
Că Traian Băsescu a decis să nu vorbească pentru a nu influenţa justiţia ar fi de înţeles şi de aplaudat pentru cineva care niciodată nu ar fi influenţat justiţia. S-a decis tocmai acum să nu o influenţeze ? Ciudat…
Apoi, să declari că te simţi bine în mijlocul familiei când ţara face o criză de nervi neînţelegând ce se întâmplă, asta este o sfidare incalificabilă.
I s-a interzis să scoată o vorbă, aşa cum spun unele scenarii ?
Poate aşa stau lucrurile, dar fotografia de mai sus l-ar obliga să nu ţină seama decât de propria sa conştiinţă.
Înainte de a fi un fost şef de stat, Traian Băsescu trebuie să fie bărbat.
Unii dintre noi aşa îl ştiam.

























Lasă un răspuns