Joi, 29 ianuarie poliţiştii din Stâlpeni împreună cu colegi ai lor din cadrul Poliţiei Câmpulung au făcut 5 percheziţii la locuinţele unor persoane bănuite de furt.
Dar nu orice furt! Se pare că, în perioada octombrie – decembrie 2014, cei vizați ar fi sustras 24 de acumulatori de la semafoarele instalate pe DN73, zona Clucereasa – Schitu Goleşti.
Cu ocazia percheziţiilor prejudiciul a fost recuperat în proporţie de 70%.
Au fost reţinuţi trei bărbați, cu vârste cuprinse între 18 și 20 de ani, din localitățile Mioveni, Stâlpeni şi Ţiţeşti.
Cercetările vor continua în scopul dovedirii întregii activităţi infracţionale a suspecţilor.

























Lasă un răspuns