Poliţiştii din Curtea de Argeş au depistat marți, 27 ianuarie, un autovehicul care era căutat pentru confiscare de autorităţile italiene.
Mașina era în posesia unei localnice, în vârstă de 29 de ani, care a declarat că a cumpărat-o legal.
Polițiștii nu exclud posibilitatea ca femeia chiar să fie un cumpărător de bună credință. Dar asta o va stabili ancheta, care se va desfășura prin Biroul SIRENE din cadrul IGPR. Autoturismul şi plăcuţele de înmatriculare au fost indisponibilizate până la finalizarea cercetărilor.

























Lasă un răspuns