In discursul sau de la conferinta de alegeri a PDL Arges, Emil Boc a avut un minut de revolta. Ridicind glasul si gesticulind elocvent, premierul a spus ca trebuie abordata cu toata seriozitatea situatia firmelor de stat care consuma banul public in folosul unei clientele.Boc avea in acele momente o privire care spunea totul si parea ce arunca priviri fulgeratoare peste deal, in judetul Vilcea. Vom rezolva cu intelepciune aceasta problema, a spus Emil Boc, aducind astfel avantaje bugetului de stat.Ceea ce alte guvernari nu au avut curajul sa faca, va indrazni aceasta guvernare.Semnalul trimis este unul clar si nu lasa niciun dubiu cu privire la intentiile guvernamentale in legatura cu Oltchim.
























Lasă un răspuns