70% dintre cei care au urmărit dezbaterea dintre Victor Ponta şi Klaus Iohannis, de la Realitatea TV, au considerat că premierul l-a dominat pe Klaus Iohannis, care pare că a venit total nepregătit la confruntare. Doar 30% consideră că Iohannis a făcut faţă dialogului, informează România TV.
Sondajul a fost realizat de CSCI în timpul dezbaterii electorale, chestionând telefonic persoane care au urmărit confruntarea. Un prim eşantion a fost de 400 de persoane.
http://www.youtube.com/watch?v=9Ywhc8nBqAk

























Lasă un răspuns