Cind alti tineri isi construiesc o cariera prin munca, tinarul Lucian Radulescu prefera ca se autodistruga frecind clanta usii presedintelui CJ Vilcea. Probabil ca observind cit de bine este sa fii Cilea sau Persu, ca doar dai din gura si ai totul la picioare, Radulescu a ales sa fie usierul celor doi batrini edeci comunisti, mizind pe faptul ca la retragerea acestora le va mosteni statutul si reteaua. Personal, nu stiu nici de unde vine, nici unde se duce domnul consilier, dar am vaga banuiala ca isi rateaza viata, fiindca desi se vede calarind pe cai mari, in realitate e vorba despre doua gloabe. Pun pariu ca in urmatoarea secunda dupa ce perechea de rapciuge va merge la abatorul istoriei, Lucian Radulescu va fi obligat sa-si ia bocceaua si sa o tunda din PSD.In general, spunem despre tineri ca au luat-o pe cai gresite cind beau, se drogheaza, pierd nopti, dar rareori am vazut un baiat mai promitator gresind cararea ca acest Lucian. Desigur ca poate fi flatant sa fii salutat pina la pamint, ca orice usier de lux, dar viata e lunga si toti cei care ii pun acum tinarului un banut in palma pentru a le fi deschisa usa prezidentiala se vor razbuna cindva.Aproape ca nu e important de ce e Lucian Radulescu consilier prezidential la Vilcea, ce studii are, la ce sa pricepe, de ce i se da o sinecura si de ce se cheltuieste banul public cu un om care nu stie sa faca nimic. Mai grav este ca asistam neputinciosi la ruinarea vietii unui om care ar fi putut face si altceva decit sa duca plosca, fie ea si una de aur.
























Lasă un răspuns