Asadar, vicepresedintele PDL Vilcea Petre Grigore il acuza pe prefectul Petre Ungureanu de apucaturi mafiote si implicare in crima organizata. Noi, ca prostii, luam lucrurile in serios si intrebam partidul daca e normal ca un membru din conducere sa il demoleze pe prefect mai rau decit o fac cei din opozitie. Partidul da din umeri incurcat, iar noi ne dam de ceasul mortii ca nu intelegem nimic.In cele din urma, primim un telefon salvator, de la o doamna. Ehe, zice doamna, sa va spun ce mi s-a intimplat mie. L-am angajat avocat pe Petre Grigore intr-o chestie minora, dar nu a binevoit sa treaca pe la instanta, mai zabovea pe la circiuma. IN cele din urma, am cistigat singura procesul, dar m-am dus sa-mi dea banii inapoi, ca asa mi se parea corect. La barou, am dat de prietenul sau, avocatul Petre Ungureanu. Cum fac sa iau banii, domnul avocat, l-am intrebat, iar raspunsul a fost de poveste. A zis: pai ma angajati pe mine avocat si il dam in judecata. I-am spus si eu: dar daca nu treceti pe la proces, imi dati banii inapoi ? Nu ti-i dau, dar il angajezi pe Grigore avocat si ma dai in judecata.Deci asa stau lucrurile, totul e o cearta intre doi smecheri, iar partidul si-a dat seama ? E partidul mai destept decit noi ? Probabil ca asa stau lucrurile. Cindva, dusmanii de azi vor fi din nou prieteni. Si vor ride cu gura pina la urechi de noi, cei care, acum, am vrut, ca nebunii, dreptate.
























Lasă un răspuns