Sâmbătă seara, în timp ce sărbătorea ziua de 8 Martie alături de colegii săi, președintele PPDD Timișoara Ilie Bertea a murit.
Este o veste cumplit de grea pentru mine.
Acest om era unul dintre cititorii avizați ai articolelor mele din Criterii politice, pe care le comenta cu o profunzime și un bun simț inconfundabile.
Am pierdut un reper al muncii mele.
Dumnezeu să îl ierte !
























Lasă un răspuns